Co w Warszawie w Mikołajki?

Mamy grudzień – jeden z moich ulubionych miesięcy. Śniegu nie widać ale robi się już coraz mroźniej. Szaleństwo świąteczne już trwa, chociaż Święta dopiero za trzy tygodnie! Osobiście nie mogę się doczekać powrotu do domu i przygotowywania z świąt, ubierania choinki czy pakowania prezentów. Na szczęście w ten weekend są już Mikołajki 🙂 Ciekawe, co w Warszawie dzieje się w tym czasie?

W mikołajkowy weekend w Warszawie będzie się działo! Z moim chłopakiem planowaliśmy opuścić stolicę na ten weekend, jednak z powodu choroby, najpierw mojej, a obecnie jego, prawdopodobnie zostaniemy. Jeśli również nie macie żadnych większych planów obczajcie koniecznie moje propozycje!
1. ZIMOWY NARODOWY
W zeszłym roku nie wybraliśmy się ani razu na łyżwy! Mam nadzieję, że pójdziemy jak tylko będziemy zdrowi. A Zimowy w tym roku oferuje mnóstwo atrakcji! Będzie super 🙂 Podczas drugiej edycji Zimowego, na Stadionie Narodowym powstanie zimowa kraina z trzema lodowiskami, Ice Barem, górką lodową a także jarmarkiem. Kocham atmosferę świąteczną, łyżwy, grzane wino -to  opcja idealna! Bilety możemy kupić w kasach Stadionu Narodowego oraz przez internet. 
Więcej informacji: tutaj 🙂
źródło zdjęcia: www.zimowynarodowy.pl
2. CZEKOLADOWY WEEKEND W FABRYCE WEDLA
Brzmi … bajecznie czekoladowo. Fabryka czekolady E.Wedel otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. W programie mnóstwo atrakcji a pula biletów ograniczona. Rejestracja trwa od 1 – 5 grudnia na stronie E.Wedel, zaczyna się codziennie o 12:00. 
Więcej informacji o wydarzeniu i jego atrakcjach tutaj: http://czekoladowyweekend.com.pl
3. WARSZTATY KULINARNE 
z Zosią z makecookingeasier.com
Dwa tygodnie temu miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Zosią z makecookingeasier.com w empiku w Arkadii. W ten weekend w Warszawie, Zosia poprowadzi warsztaty o tematyce „leniwe zimowe śniadania”. Cena dość wysoka ale myślę, że znajdą się amatorzy 🙂 Sama z chęcią bym się wybrała. Zosia jest wspaniałą osobą 🙂
Informacje o tych a także innych warsztatach organizowanych przez CookUp studio kulinarne: <tutaj>
a tutaj ja z Zosią i moja przyjaciółką Michasia, robiąca nam wspólne zdjęcie 🙂
źródło zdjęcia: www.makecookingeasier.com
4. LABIRYNT ŚWIATŁA
Ola podsumowała to tak: „Oj nieee, nie byłam tam, ale to idealne miejsce na randkę, niewiele jest takich miejsc na randkę zimną!”.
Od 6 grudnia możemy spodziewać się nowych atrakcji, będą to: Ogród Wyobraźni oraz Złoty Dziedziniec. 
Strasznie nie mogę doczekać, żeby tam się wybrać! 
Na stronie Pałacu więcej informacji: <tutaj>
5. ŚWIĄTECZNY BIEG MIKOŁAJKOWY
Wydarzenie dla wszystkich fanów biegania i nie tylko! Bieg odbędzie się w Kampinowskim Parku Narodowym. Dzięki wybieganym kilometrom można pomóc zebrać pieniądze na prezenty dla dzieci! Na stronie: http://swiatecznybiegmikolajkowy.pl znajdziemy wszystkie potrzebne informacje: regulamin, formularz rejestracyjny, trasę biegu. 
6. ŚWIĄTECZNA ILUMINACJA
Oj prawie o tym wydarzeniu zapomniałam! A koniecznie muszę się wybrać. W sobotę o godz. 17:00 odbędzie się wspólne włączenie światełek na choince na Placu Zamkowym. Przewidywane jest mnóstwo atrakcji i na pewno będzie tłoczno. Link do wydarzenia na FB.
a Wy jakie macie plany? 🙂
Życzę Wam cudownych Mikołajek 🙂

Podobne