Jedziemy do Kenii! Krótko o naszych planach.

Wyjazd do Kenii był moim marzeniem już od dłuższego czasu. A jak to z marzeniami bywa – trzeba w nie mocno wierzyć i wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że się spełnią (prędzej czy później). Tak też było tym razem. Wszystko wyszło bardzo spontanicznie. Oferta którą znalazłam w internecie, telefon do przyjaciółki – jedziemy? Jedziemy! Potem formalności, wybór wycieczki, płatności i o to jest: Afryka Dzika z biurem podróży Itaka.

autorka zdjęcia: Aleksandra Koseła

Dzisiaj chciałabym co nie co opowiedzieć Wam o naszych planach i trasie wycieczki. Do Kenii lecimy dokładnie 2 marca, na całe osiem dni. Już w tym momencie zdaję sobie sprawę, że będziemy czuły niedosyt i pewnie będziemy marzyć o powrocie i planować drugą wyprawę.

Nasz wyjazd zaczyna się od safari! Odwiedzimy m. in. Park Narodowy Tsavo East, jeden z największych w Kenii, gdzie będziemy obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Podczas całej wizyty będzie nam towarzyszył strażnik/przewodnik. Względy bezpieczeństwa, jesteśmy w końcu w królestwie dzikich zwierząt! Noclegi przewidziane są w specjalnych lodgach na terenie parku. Brzmi niezwykle ekscytująco! Następny przystanek to rezerwat Taita Hills. Będziemy jeździć specjalnymi busikami, z lornetkami w rękach, z przygotowanym teleobiektywem – aby uwiecznić najpiękniejsze momenty naszej wyprawy. Ostatnie dni planowane są na wybrzeżu Mombasy. Kilka dni relaksu przed powrotem do Polski. O uroku kenijskich plaży słyszałam już nie raz. Jeśli się uda odwiedzimy wioskę Masajów, którzy są niezwykle interesującą i „kolorową” grupą etniczną afryki. Jeśli czas pozwoli, spróbujemy się również wybrać do Mombasy, aby zwiedzić miasto. Planów bardzo dużo jak na krótki tydzień wyjazdu. Mam  nadzieję, że najważniejsze punkty trasy uda nam się zrealizować bez większego problemu.

autorka zdjęcia: Aleksandra Koseła
autorka zdjęcia: Aleksandra Koseła

Podczas naszego wyjazdu odbędzie się również premiera nowego cyklu dokumentalnego „Mapa Ginącego Świata”. Informowałam już o tym na Facebooku’u ale dla przypomnienia zamieszczam je jeszcze tutaj i w bonusie przepiękne zdjęcia od twórców programu! 🙂

W sobotę, 5 marca na antenie TVP1 zostanie wyemitowany 1-szy odcinek serii dokumentalnej „Mapa ginącego świata”, której Mateusz Damięcki jest gospodarzem. Aktor wraz z ekipą telewizyjną odwiedził Kenię, Sri Lankę, Madagaskar i Wietnam w poszukiwaniu zagrożonych wymarciem gatunków fauny i flory.

„Mapa ginącego świata” to 4-odcinkowy cykl, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat unikalnych gatunków fauny i flory, którym grozi wyginięcie, głównie wskutek nielegalnego handlu wytwarzanych z nich produktów. Seria dokumentalna będzie emitowana na antenie TVP 1 w soboty: 5, 12, 19 marca i 2 kwietnia o godz. 8.55.

IMG_7202

IMG_7143 (1)

Cykl „Mapa ginącego świata” stanowi część ogólnopolskiej edukacyjno-informacyjnej kampanii „Ginące gatunki”.

www.ginacegatunki.pl

 

Podobne

 • Muszę się zainteresować „Mapą ginącego świata”, lubię oglądać takie rzeczy. A co do Kenii… życzę powodzenia! I super, że zaczynacie od safari – od razu na głęboką wodę 😀

  • Miałyśmy tylko jeden dzień na odpoczynek ale tak to faktycznie – od razu na głęboką wodę 🙂 Więcej piszę o naszych przeżyciach w najnowszym wpisie 🙂

 • Nie słyszałam o tym programie – niestety nie będę miała okazji obejrzeć, bo nie mam telewizji – a szkoda, bo jest to coś co by mnie na pewno zainteresowało.

  • Można obejrzeć na VOD jeśli się nie ma telewizora 😀

 • do Afryki jakoś mnie nie ciągnie, może dlatego, że taki wyjazd wymaga raczej jakiegoś biura podróży a na miejscu przewodników etc.Ja tego nie lubię. Myślę, że 8 dni to akurat żeby się zorientować, czy Ci się tam podoba i czy chcesz wrócić 😉 Ale zwierzęta uwielbiam, nawet mała wiewiórka sprawia mi radość, więc pewnie na takim safarii trzasnęłabym milion zdjęć 😉

  • Po wyjeździe stwierdziłam to samo! Bardzo ciężko jest tam poruszać się bez przewodnika. Oczywiście jest to pewnie możliwe ale ja bym się nie zdecydowała.

 • No, no Kenia… ciężko coś dodać, można tylko pozazdrościć kierunku 🙂 Bardzo fajnie że napisałaś o programie, raczej mało czasu antenowego poświęca się na tego typu materiał w naszej telewizji więc warto sprawdzić, niestety na dzisiejszy już za późno został tylko ostatni odc. Ale może gdzieś ktoś nagrał i będzie jeszcze okazja obejrzeć ponownie.

 • Już wróciłaś, więc możesz opowiedzieć – jak tam wycieczka z Itaką? Dla mnie Ginące światy i Itaka są na biegunach odpowiedzialnej turystyki.

  • Wycieczka z Itaką w porządku. Dawno nie byłam na takiej zorganizowanej wycieczce i choć nie podobał mi się brak niezależności to było okej 🙂 Chociaż nie wiem kiedy teraz się zdecyduję na coś podobnego 😉