Wyjazdowy niezbędnik #1 aplikacja CityMapper

Jest kilka takich rzeczy bez których nie ruszam się w żadną podróż. Pomijając standardowe wyposażenie każdego wyjazdu, istnieją aplikacje na smartfony, które niezwykle ułatwiają i usprawniają nasze zwiedzanie. Jedną z takich aplikacji o których chciałabym Wam dzisiaj opowiedzieć jest CityMapper!
Dzięki tej aplikacji możemy się bez problemu poruszać między innymi po: Berlinie, Mediolanie, Rzymie, Paryżu, Londynie, Barcelonie, Tokio, Bostonie czy Nowym Jorku. Aplikacja jest  darmowa i bardzo prosta w użyciu. Działa przede wszystkim w trybie online. Ma jednak dostępne także mapy w trybie offline. Ja pokażę Wam działanie tej aplikacji na przykładzie Paryża. 

   Wybieramy opcję „Get me somewhere” i ustawiamy naszą lokalizację początkową: w moim przypadku to będzie „Opéra„, a końcowa: Sorbona i wybieramy „Get Route”. Możemy ustawić sobie godzinę przyjazdu na miejsce, a także wybrać z trzech dostępnych opcji: pieszo (41minut – 170 kalorii spalonych!), rowerem (ok 20 minut), taksówką (11 minut). W tym przypadku mamy dostępne również dwa autobusy (27 i 21) – czas przejazdu ok. 24-28 minut. Wybieramy autobus linii 27. Pokazuje się nam dokładna trasa przejazdu oraz nazwy mijanych przystanków. Orientacja w terenie na piątkę z plusem zatem! 🙂
   Możemy również ustawić sobie również lokalizację swojego miejsca pobytu, dzięki czemu w kilka sekund będziemy w stanie ustalić jak wrócić szybko, łatwo i przyjemnie do domu. 
   Aplikacja jest naprawdę super! Korzystałam z niej w Berlinie, Nowym Jorku, Paryżu i Waszyngtonie. Sprawdziła się rewelacyjnie. W prosty i łatwy sposób można sprawdzić trasę i czas jaki będzie nam potrzebny na dotarcie na miejsce. Dla mnie to duże udogodnienie – nie lubię bowiem tracić czasu na ogarnięcie sieci autobusów (Paryżu jest ogromna)/tramwajów/metra (np. w Berlinie mnie to przerosło), która czasami może wprawić nas w nie lada dezorientację.
Podobne